برند کی دبلیو سی -KWC

برند KWC بیش از 140 سال پیش در شهر زوریخ سوییس فعالیت خود را آغاز کرد. در حال حاضر این شرکت یکی از بزرگ ترین تولید کننده های شیرآلات بهداشتی در جهان به شمار می آید. شرکت کی دبلیو سی با بهره گیری از آخرین و مدر نترین تکنولوژی های روز دنیا و به کارگیری دانش فنی بالا در زمینه تولیدات شیرآلات، محصولاتی با کیفیت بی نظیر و طراحی منحصر به فرد خود روانه بازار های جهانی کرده است. از دلایل محبوبیت بالای شیرآلات کی دبلیو سی می توان به کیفیت بسیار بالای آن و همینطور تنوع بی نظیر در رنگ بندی ها و طراحی های شیرآلات اشاره نمود.
محصولات KWC شامل انواع شیرآلات بهداشتی، شیرآلات ساختمانی، شیرآلات چشمی، رنگی شیرآلات توکار و انواع شیرآلات الکترونیکی و ترموستاتیک می باشد. 
کی دبلیو سی دارای چند خط تولید در کشورهایی نظیر آلمان، ایتالیا و ایالات متحده آمریکا می باشد. در حال جاضر تنها نمایندگی رسمی KWC در خاورمیانه شرکت شیرآلات ساختمانی و صنعتی ایران است که کارخانه تولید این شرکت واقه در شهر ساوه می باشد. شایان ذکر است که این نماینده ی رسمی کی دبلیو سی دارای استاندارد های داخلی و خارجی اعم از گواهینامه CE، استاندراد EN 817 اروپا، ISO4001، ISO18001 و استاندارد ملی ایران است.

شیرآلات 

شیرآلات یکی از ضروری ترین تجهیزات در هر نوع ساختمان محسوب می گردد. با توجه به نوع استفاده آن در فضاهای مختلف، شرکت های تولید کننده؛ این محصولات را در انواع مختلفی تولید می کنند. 
انواع شیرآلات ساختمانی:
-    ست شیرآلات 
-    شیرتوالت یا آفتابه
-    شیر روشویی
-    شیر ظرفشویی
-    شیرآلات هوشمند
-    انواع علم دوش
نوع نصب شیرآلات :
شیرآلات بهداشتی از نظر نوع نصب عموما به دو دوسته ی کلی  شیرآلات روکار و شیرآلات توکار تقسیم می شوند. 
نکته مهمی که در طراحی و ساخت شیرآلات بهداشتی باید در نظر داشت رعایت استاندارد است. به این معنا که انتخاب نوع آلیاژ و میزان آن باید مطابق استاندارد های داخلی و بین المللی باشد. به طور مثال یکی از رایج ترین و بهترین انواع آلیاژ مصرفی در ساخت شیرآلات آلیاژ برنج می باشد که طبق استاندارد مواد اولیه این آلیاژ باید 60 درصد مس و مابقی از سایر فلزات همانند روی تشکیل شود. اما نکته مهم در این است که نباید میزان سرب موجود در این آلیاژ بیشتر از 2.5 درصد گردد، چرا که سرب برای بدن انسان مضر است. بعد از آلیاژ به کاری از قطعات و خصوصا کارتریج با کیفیت از الزامات یک شیرآلات خوب می باشد. 
بعد از کیفیت و کارایی شیر نباید از تاثیر زیبایی شناسی شیرآلات در دکوراسیون ها غافل شویم. در حال حاضر تولید کنندگان شیرآلات بهداشتی انواع مختلفی از طراحی های به روز ششیرآلات را با آبکاری ها متفاوت و رنگهای مختلف به بازار عرضه کرده اند.  همین گوناگونی در طرح و رنگ شیرآلات سبب شده تا بتوانند نیاز همه افراد با سلایق مختلف را برطرف سازند.