برند جیکا (Jika)

 برند جیکا (Jika) تولید کننده انواع محصولات بهداشتی ساختمان همانند :انواع توالت فرنگی معمولی، وال هنگ و دیواری، انواع فلاش تانک توکار دو زمانه کلید دار و … است، که ساخت اروپا و کشور جمهوری چک می باشند. محصولات این شرکت با کیفیت بالا و بی نظیر در بازار های جهانی عرضه می شود. این شرکت پیشرو در ساخت انواع فلاش تانک توکار و کلید فلاش تانک می باشد. در حال حاضر فلاش تانک جیکا در انواع فلاش تانک توکار دو زمانه و تک زمانه تولید می شوند.
 

فلاش تانک


فلاش تانک یکی از پرکاربردترین وسیله های بهداشتی در انواع ساختمان به شمار می آید.  در واقع باید فلاش تانک رو به عنوان یک جزء اصلی و جدایی ناپذیر در سرویس های بهداشتی به حساب آورد. در گذشته فلاش تانک ها بیشتر برای سرویس بهداشتی های مجهز به توالت فرنگی مورد استفاده قرار می گرفت. اما امروزه از انواع مختلف آن برای توالت ها ایرانی نیز استفاده می شود. 
فلاش تانک به یک منبع دخیره آب که عموماً از جنس پلاستیک های فشرده و مقاوم است، گفته می شود. که از طریق یک لوله به کاسه توالت متصل می شود و امکان انتقال آب از مخزن به کاسه توالت را فراهم می آورد. عملکرد فلاش تانک به گونه ایست که با کشیدن زنجیر کنار مخزن و یا فشار دادن دکمه تخلیه، آب با فشار مناسب به درون کاسه توالت منتقل می شود و شستشو رو انجام میدهد.
در برخی از مدل ها فلاش تانک ها به همراه کلید عرضه می شوند و در برخی دیگر کلید فلاش تانک بایید به صورت جداگانه خریداری شود.
انواع فلاش تانک از نظر نوع نصب :
انواع فلاش تانک از نظر نوع نصب به دو دسته ی کلی تقسیم می شود : 1- فلاش تانک توکار 2- فلاش تانک روکار
انواع فلاش تانک از نظر عملکرد در تخلیه آب: 
انواع فلاش تانک از نظر عملکرد در تخلیه آب به سه گروه عمومی دسته بندی می شود: 1- فلاش تانک تک زمانه 2- فلاش تانک دو زمانه 3- فلاش تانک اتوماتیک 
فلاش تانک تک زمانه: تخلیه آب یا از طریق زنجیر کنار مخزن و یا به کمک یک دوکمه تخلیه سوپاپ انجام میگیرد.
فلاش تانک دو زمانه: در این مدل مخزن به دو قسمت کوچک و بزرگ تقسیم می شود و هر کدام خروجی جداگانه دارند. این نوع طراحی به دلیل نوع استفاده از فلاش تانک و مقدار آب مصرفی مورد نیاز است. شخص بنا بر نیاز یکی از دکمه های کوچک و یا بزرگ را فشار می دهد.
فلاش تانک اتوماتیک: از انواع دیگر فلاش تانک است و عملکرد آن به این صورت است که با باز و بسته شدن درب سرویس بهداشتی به صورت اتوماتیک شروع به کار می کند. در واقع یک سنسور مگنتی در چهارچوب درب سرویس بهداشتی تعبیه می شود. این مدل ها بیشتر در مدل فلاش تانک توکار قابل اجرا هستند.