برند Flushtankiran

فلاش تانک ایران

شرکت هدیه باران ایرانیان با نام تجاری فلاش تانک ایران فعالیت خود را در زمینه تولید لوازم بهداشتی ساختمان از سال 1367 آغاز نموده است. این برند اولین تولید کننده انواع فلاش تانک (آبشویه) در ایران است. که نامی آشنا و برندی پر طرفدار در بازار دداخلی به شمار می آید . محصولات این شرکت با کیفیت بالا و قیمت مناسب در راستای جلب رضایت مشتریان به بازار عرضه می شود. لازم به ذکر است که فلاشتانک فلاش تانک ایران دارای استاندارد ملی ایران ISIRI 7351 و استاندارد جهانی EN 14055 می باشند. در حال حاضر فلاش تانک ایران بزرگترین تولید کننده داخلی در زمینه تولید انواع فلاش تانک توکار، فلاش تانک فوق باریک روکار و انواع کلید فلاش تانک است.

فلاش تانک

فلاش تانک یکی از پرکاربردترین وسیله های بهداشتی در انواع ساختمان به شمار می آید.  در واقع باید فلاش تانک رو به عنوان یک جزء اصلی و جدایی ناپذیر در سرویس های بهداشتی به حساب آورد. در گذشته فلاش تانک ها بیشتر برای سرویس بهداشتی های مجهز به توالت فرنگی مورد استفاده قرار می گرفت. اما امروزه از انواع مختلف آن برای توالت ها ایرانی نیز استفاده می شود. 
فلاش تانک به یک منبع دخیره آب که عموماً از جنس پلاستیک های فشرده و مقاوم است، گفته می شود. که از طریق یک لوله به کاسه توالت متصل می شود و امکان انتقال آب از مخزن به کاسه توالت را فراهم می آورد. عملکرد فلاش تانک به گونه ایست که با کشیدن زنجیر کنار مخزن و یا فشار دادن دکمه تخلیه، آب با فشار مناسب به درون کاسه توالت منتقل می شود و شستشو رو انجام میدهد.
در برخی از مدل ها فلاش تانک ها به همراه کلید عرضه می شوند و در برخی دیگر کلید فلاش تانک باید به صورت جداگانه خریداری شود.

انواع فلاش تانک از نظر نوع نصب

انواع فلاش تانک از نظر نوع نصب به دو دسته ی کلی تقسیم می شود :

  1. فلاش تانک توکار
  2. فلاش تانک روکار

انواع فلاش تانک از نظر عملکرد در تخلیه آب

انواع فلاش تانک از نظر عملکرد در تخلیه آب به سه گروه عمومی دسته بندی می شود:

  • فلاش تانک تک زمانه
  • فلاش تانک دو زمانه
  • فلاش تانک اتوماتیک 

فلاش تانک تک زمانه: تخلیه آب یا از طریق زنجیر کنار مخزن و یا به کمک یک دوکمه تخلیه سوپاپ انجام میگیرد.
فلاش تانک دو زمانه: در این مدل مخزن به دو قسمت کوچک و بزرگ تقسیم می شود و هر کدام خروجی جداگانه دارند. این نوع طراحی به دلیل نوع استفاده از فلاش تانک و مقدار آب مصرفی مورد نیاز است. شخص بنا بر نیاز یکی از دکمه های کوچک و یا بزرگ را فشار می دهد.
فلاش تانک اتوماتیک: از انواع دیگر فلاش تانک است و عملکرد آن به این صورت است که با باز و بسته شدن درب سرویس بهداشتی به صورت اتوماتیک شروع به کار می کند. در واقع یک سنسور مگنتی در چهارچوب درب سرویس بهداشتی تعبیه می شود. این مدل ها بیشتر در مدل فلاش تانک توکار قابل اجرا هستند.