مقالات

مزایا و معایب شیرآلات سفید

مزایا و معایب شیرآلات سفید؛ شیرآلات سفید رنگ بخریم یا نخریم؟

اگر به فروشگاه های فروش شیرآلات مراجعه کرده باشید، حتما شاهد تنوع بالایی از شیرآلات بوده اید. شیرآلات قدیمی شیرآلات نقره ای رنگی هستند که این روزها هنوز هم محبوبیت زیادی دارند. با این حال، با توجه به تغییر سبک دکوراسیون داخلی خانه های مسکونی، استفاده از شیرآلات مدرن و جدیدتر، می تواند مزیت های بسیار بیشتری را به دنبال داشته باشد. به همین خاطر است که این روزها شیرآلاتی تحت عنوان شیرآلات سفید روی کار آمده اند. زیبایی شیرآلات سفید در محیط های مختلف مانند سرویس بهداشتی، حمام و ... به شما این امکان را می دهد تا زیبایی این مکان ها را چندین برابر کنید. اما موضوعی که هرگز نباید فراموش کنید این است که مزایا و معایب شیرآلات سفید چیست؟ آیا می توان این شیرآلات را برای هر مکانی مورد استفاده قرار داد؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد شیرآلات سفید رنگ، نحوه تمیز کردن آن ها و مزایا و معایب این شیرآلات صحبت کنیم.

مزایا و معایب شیرآلات سفید در حمام

نمای از شیرآلات سفید در حمام

چرا شیرآلات سفید رنگ ؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد مزایا و معایب شیرآلات سفید صحبت کنیم، باید بدانیم این شیرآلات چه تعریفی دارند؟ شیرآلات سفید رنگ یکی از انواع شیرآلات موجود در بازار هستند که می توانند برای سبک های مختلف دکوراسیون مورد استفاده قرار گیرند. حتما تا به حال شاهد تنوع بالایی از شیرآلات در بازار بوده اید، اما شیرآلات سفید را مشاهده نکرده اید. مدت زمان زیادی نیست که این شیرآلات وارد بازار کشور ایران شده اند. اما تا همین الان، این شیرآلات توانسته اند به یکی از محبوب ترین انواع شیرآلات مدرن موجود در بازار تبدیل شوند.

شیرآلات سفید از جنس متریال های مختلفی ساخته شده اند. برخی از آن ها چینی و برخی دیگر از جنس پلاستیک و برنج هستند. استفاده از شیرآلات سفید محدود به سبک دکوراسیون خاصی نیست و همه افراد با هر سلیقه و نظری، می توانند از این شیرآلات استفاده کنند. اما معمولا این شیرآلات برای سبک های دکوراسیون مدرن و مینیمال مورد استفاده قرار می گیرند.

اکثر مدل های شیرآلات سفید رنگ موجود در بازار به صورت ترکیبی طراحی شده اند. یعنی رنگ های دیگری مانند رنگ طلایی و نقره ای نیز در این شیرآلات به کار رفته که زیبایی آن ها را چندین برابر کرده است. این شیرآلات را می توان به عنوان شیر روشویی، شیر ظرفشویی، شیرآلات حمام و ... مورد استفاده قرار داد. زیبایی این شیرآلات و مزایای آن ها باعث شده تا بسیاری از افرادی که متقاضی خرید شیر هستند، این مدل از شیرآلات را انتخاب کنند.

مزایا و معایب شیرآلات سفید

تصویری از شیرآلات سفید

شیرآلات سفید دارای چه جنس هایی می باشند؟

همانطور که اشاره کردیم شیرآلات سفید رنگ یکی از انواع شیرآلات موجود در بازار هستند که با جنس ها و متریال های مختلفی ساخته می شوند. قبل از اینکه بخواهیم در مورد مزایا و معایب شیرآلات سفید صحبت کنیم، باید بدانیم که این شیرآلات از چه جنسی ساخته می شوند و کدام مدل از آن بهتر هستند؟

 • شیرآلات برنجی

یکی از بهترین انواع شیرآلات سفید رنگ موجود در بازار، شیرآلات برنجی است. این شیرآلات می توانند مقاومت بسیار بالایی داشته باشند و با طراحی منحصر به فرد خودشان، زیبایی خانه شما را چندین برابر کنند.

 • شیرآلات چینی

یکی از انواع شیرآلات سفید موجود در بازار، شیرآلات چینی هستند. این شیرآلات ممکن است در اثر ضربه لب پر شود یا بشکند. در واقع، بهتر است بگوییم شیرآلات چینی جزء شیرآلات شکننده محسوب می شوند.

 • شیرآلات پلاستیکی

شیرآلات پلاستیکی یکی از انواع شیرآلات موجود در بازار است که به دلیل داشتن استحکام پایین، محبوبیت زیادی در بین مردم ندارد. شیرآلات پلاستیکی به سرد و گرم شدن حساس هستند.

 • شیرآلات سربی

یکی دیگر از انواع شیرآلات موجود در بازار، شیرآلات سربی هستند. این شیرآلات به دلیل داشتن سرب خشک، ممکن است برای سلامتی مضر باشند. به همین خاطر، اگر به دنبال خرید شیرآلات سفید رنگ هستید، باید حتما به عدم وجود سرب در شیرآلات خود توجه داشته باشید. از معایب شیرآلات سربی سفید رنگ می توان به احتمال پوسیدگی و خرد شدگی بسیار زیاد آن ها اشاره کرد.

بررسی مزایا و معایب شیر آلات سفید

 مزایا و معایب شیر ظرفشویی سفید

استفاده از شیرآلات سفید چه مزیتی دارد؟

انتخاب رنگ شیرآلات یک موضوع سلیقه ای است و نمی توان روی آن مانور زیادی داد. اما موضوعی که در مورد شیرآلات سفید وجود دارد، زیبایی منحصر به فرد و مینیمالیسم بودن آن ها است. شیرآلات سفید به دلیل داشتن تنوع بالا در طرح و رنگ، می توانند با هر سبک دکوراسیونی همخوانی داشته باشند. همچنین، می توان آن ها را روی هر سینک، روشویی و ... قرار داد و از زیبایی آن ها لذت برد.

با این حال مانند هر یک از انواع شیرآلات، اطلاع از مزایا و معایب شیرآلات سفید می تواند به شما برای خرید یا عدم خرید این شیرآلات کمک کند. در ادامه به مزایای شیرآلات سفید رنگ موجود در بازار اشاره می کنیم.

 • یکی از مهم ترین مزایای شیرآلات سفید رنگ این است که خیلی خوب در برابر لکه گیری مقاومت می کند. یعنی این شیرآلات لکه و اثر انگشت نمی گیرند و خیلی دیر کثیف می شوند.
 • رنگ سفید این شیرآلات، زیبایی روشویی، سرویس بهداشتی و مکان های مختلف دیگر را چندین برابر می کند.
 • شیرآلات سفید رنگ به دلیل داشتن رنگ سفید، خنثی هستند. بنابراین، می توانید بر اساس سبک دکوراسیون هر رنگی را با این شیرآلات ست کنید.
 • شیرآلات سفید رنگ با طرح های جدید و متنوعی به شما عزیزان ارائه می شوند. پس با هر سبک دکوراسیونی همخوانی دارند و استفاده از آن ها می تواند باعث بزرگ تر نشان دادن فضای مورد نظر شود.

مزایای شیرآلات سفید

مزیت شیرآلات سفید

نگاهی به معایب شیرآلات سفید

مزایا و معایب شیرآلات سفید، هر دو می توانند شما را به خرید شیرآلات به رنگ سفید ترغیب کنند. چون معایب شیرآلات سفید بسیار محدود است. شیرآلات سفید رنگ چینی، از جمله شیرآلات حساسی هستند که نیاز به مراقبت بسیار زیادی دارند. شکننده بودن و بالا بودن قیمت این شیرآلات، می توانند دو عیب مهم برای شیرآلات سفید چینی محسوب شوند.

نگاهی بر معایب شیرهای سفید

بررسی معایب شیرآلات سفید رنگ

تمیز کردن شیرآلات سفید به چه صورتی می باشد؟

شیرآلات سفید به ویژه اگر با ترکیب رنگ طلایی تولید شده باشد، نیاز به مراقبت خاصی دارد تا دچار آسیب و تیرگی نشود. تمیز کردن شیرآلات سفید رنگ باید به صورت اصولی انجام شود تا بتوانید چندین سال از این شیرآلات استفاده کنید، بدون اینکه شاهد خرابی آن ها باشید. مهم ترین اصل برای تمیز کردن شیرآلات سفید این است که از مواد شوینده قوی برای آن ها استفاده نکنید. مواد شوینده قوی، سفید کننده ها و مواد شیمیایی، ممکن است این شیرآلات را کدر و تیره کنند. از جمله متریال های قابل استفاده برای تمیز کردن شیرآلات سفید شامل آب و صابون، جوش شیرین و سرکه هستند که در ادامه نحوه تمیز کردن شیرآلات سفید رنگ با آن ها را توضیح می دهیم.

 • تمیز کردن شیر آلات سفید با جوش شیرین

جوش شیرین یکی از ترکیبات بی ضرر برای تمیز کردن شیرآلات است که در سفید کردن آن ها و زدودن جرم از روی آن ها موثر می باشد. می توانید مقداری جوش شیرین را روی یک اسفنج بریزید و به آرامی آن را تمیز کنید.

تمیز کردن شیر آلات سفید با جوش شیرین

تمیز کردن شیر آلات سفید با جوش شیرین

 • تمیز کردن شیرآلات سفید با آب و صابون

بهترین ماده ای که می توانید برای درخشان کردن شیرآلات سفید مورد استفاده قرار دهید، آب و صابون است. کافیست که مقداری آب و صابون را در یک ظرف بریزید و با یک اسفنج نرم یا دستمال، شیرآلات سفید خود را تمیز کنید.

 • استفاده از سرکه و آب

سرکه قدرت تمیز کنندگی بسیار بالایی دارد و می تواند تا حدی باعث زدودن جرم های روی شیر ظرفشویی و روشویی شود. برای استفاده از سرکه، بهتر است که یک سوم از سرکه را با دو سوم آب مخلوط کنید و روی شیرآلات سفید بزنید. اگر می خواهید شیرآلات خود را برق بیندازید، می توانید از مقداری آب و صابون هم استفاده کنید.

تمیزی شیرآلات سفید

تمیزی شیرآلات سفید

آیا رنگ شیرآلات سفید به مرور کدر می شود؟

بسیاری از افرادی که قصد خرید شیرآلات سفید رنگ را دارند، در مورد اینکه این شیرآلات به مرور کدر می شوند یا خیر ابهام دارند. واقعیت این است که احتمال کدر شدن شیرآلات بی کیفیت که آبکاری خوبی روی آن ها انجام نشده است، دور از باور نیست. اما معمولا شیرآلات سفید مقاومت بسیار بیشتری نسبت به شیرآلات نقره ای در برابر کدر شدن دارند. این موضوع می تواند به شما این امکان را بدهد تا چندین سال از شیرآلات سفید استفاده کنید و از مزایا و زیبایی آن ها بهره مند شوید. البته نحوه شستشو و استفاده از شیرآلات سفید نیز بر روی طول عمر آن ها تاثیر می گذارد. به طوری که اگر از مواد شوینده شیمیایی و قوی استفاده کنید، احتمالا شاهد کدر شدن شیرآلات سفید رنگ خودتان خواهید بود. پس می توان گفت که شیرآلات باکیفیت سفید، احتمال کدر شدن کمتری دارند. ولی اگر از شیرآلات بی کیفیت استفاده کنید و از روش های نامناسب نیز برای شستشوی آن ها استفاده نمایید، احتمال کدر شدنشان وجود دارد.

زیبایی در شیرآلات سفید

طرحی زیبا و ساده شیرآلات زیبا

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد مزایا و معایب شیرآلات سفید صحبت کردیم. امیدواریم که با خواندن این مقاله متوجه شده باشید که شیرآلات سفید رنگ می توانند مزایای خاص خودشان را داشته باشند و در عین حال بدون عیب نیستند. استفاده از شیرآلات سفید رنگ، زیبایی خانه شما را چندین برابر می کند. پس اگر به زیبایی شیرآلات اهمیت می دهید و از شیرآلات قدیمی خسته شده اید، می توانید شیرآلات سفید رنگ را انتخاب کنید. فقط هنگام خرید این شیرآلات به ویژگی های ظاهری و کیفیت آن ها توجه بیشتری داشته باشید.