مقالات

شیر شاوری چیست

شیر شاوری چیست؟

شیر شاوری را می توان به عنوان یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین مدل های شیر آشپزخانه در نظر گرفت که ویژگی های مثبت زیادی را در خود جای داده است. این محصول می تواند برای شستشوی ظروف بزرگ به راحتی مورد استفاده قرار گیرد و همین مسئله هم باعث شده تا استفاده از آن در موقعیت های مختلف به مسئله ای رایج تبدیل شود. جالب است بدانید که این محصولات برای فضا های کوچک و محدود همیشه نتایج مطلوبی را به همراه خواهند داشت. امروز ما قصد داریم تا در مورد چیستی و مهم ترین کاربرد های شیر ظرفشویی شاوری با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

شیر شاوری

شیر ظرفشویی شاوری

شیر شاوری یا همان شلنگدار

بیایید تا کارمان را با بررسی و معرفی دقیق شیر شاوری شروع کنیم. شیر شاوری یکی از با کیفیت ترین و قوی ترین مدل های شیرآلات موجود در بازار های داخلی ایران به حساب می آید. این محصول که به عنوان یکی از جدید ترین انواع شیرآلات شناخته شده است، در دسته بندی ها و مدل بندی های متنوعی به فروش می رسد. استفاده از یک مکانیزم حرفه ای همراه با ساختار مطلوب به این محصول اجازه داده است تا دامنه حرکتی زیادی را به همراه داشته باشد. مهم ترین ویژگی کلیدی این محصول خاص و با کیفیت مربوط به محل خروج آب آن می باشد. شیر های شاوری به گونه ای طراحی شده اند که قسمت مخصوص خروج آب آنها متحرک می با شد. در نتیجه، استفاده از این محصولات برای شستشوی انواع ظروف خاص نتایج مطلوبی را به همراه دارد. قسمت خروج آب یا قسمت آبریز این محصول با استفاده از یک شلنگ طولانی و بلند از جای خود خارج شده و می تواند برای تمیز کردن موقعیت های مختلف یک محصول مورد استفاده قرار گیرد. جالب است بدانید که این محصول از مکانیزم های متنوعی پشتیبانی می نماید. این مکانیزم ها منجر به بازگشت آبریز به حالت اولیه پس از استفاده می شوند.

شیر شلنگدار

شیر ظرفشویی شلنگدار

کاربرد های شیر شاوری به چه صورتی می باشند؟

مسلما شیر شاوری کاربرد های زیادی داشته و در موقعیت های مختلفی هم مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله مهم اشاره کردیم، شیر ظرفشویی شلنگدار معمولا در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول به گونه ای طراحی شده است که شما به راحتی می توانید آن را برای شستشو و تمیز کردن ظروف مختلف مورد استفاده قرار دهید. به خاطر داشته باشید که شیر های شاوری طول عمر زیادی داشته و در دسته بندی های متنوعی هم به فروش می رسند. پس، این محصول فقط برای موقعیت های خانگی مناسب نیست! خیلی از افراد این محصول جالب و با ارزش را برای آشپزخانه های بزرگ و رستورانی هم مورد استفاده قرار می دهند. جدا از این مسئله، داشتن طول زیاد همراه با کیفیت ساخت بالا به این محصول اجازه می دهد تا در دیگر موقعیت های خاص هم مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که شما به دنبال یک شلنگ با کیفیت و قوی برای راه اندازی سینک دستشویی خود هستید، به راحتی می توانید مدل ها و ساختار های مختلف این محصول جذاب را مورد استفاده قرار دهید.

کارکرد شیر شاوری

کاربرد شیر شاوری

استفاده از شیر شاوری دارای چه مزیتی می باشند؟

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که به صورت دقیق، مهم ترین مزایای استفاده از انواع شیر شاوری کدام اند؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که مدل ها و ساختار های مختلف شیر شاوری، مزایای زیادی را در خود جای داده اند. هر کدام از این مزایا به نحوی خاص روند خرید کاربران را تحت تاثیر قرار می دهند. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم ترین مزایای این محصول را مشاهد کنید.

اشغال کردن فضای کمتر:

این محصولات طراحی هوشمندانه ای داشته و به راحتی برای موقعیت های کوچک و سینک های کم ظرفیت مورد استفاده قرار می گیرند.

اشغال فضای کمتر شیر شاوری

مزیت شیر ظرفشویی شاوری

داشتن کاربرد های متنوع:

شما می توانید این محصول را برای شستن ظروف، سبزیجات، آب کشی آنها و پر کردن قابلمه یا کتری مورد استفاده قرار دهید.

داشتن کیفیت بالا:

شرکت های تولید کننده همواره از بهترین و با کیفیت ترین متریال برای طراحی این مدل از انواع شیر استفاده می نمایند.

کاربردهای متنوع در شیرهای شاوری

شیر ظرفشویی شلنگدار با کیفیت

داشتن طول عمر زیاد:

کاربردی بودن و کیفیت این محصول آنقدر زیاد است که شما به راحتی می توانید آن را برای بازه های زمانی طولانی مدت مورد استفاده قرار دهید.

داشتن انواع مختلف:

در حال حاضر مدل های بسیار زیادی از انواع این شیر در بازار موجود است. شما می توانید بر اساس نیاز ها و بودجه تان یک محصول خاص را تهیه کنید.

نمایی از شیر شلنگدار

تنوع در مدلهای مختلف شیر ظرفشویی شاوری

نگاهی به معایب شیرهای شاوری (شلنگدار)

البته که مدل ها و ساختار های مختلف شیر شاوری، همچون دیگر مدل های شیر بی عیب و نقص نیستند. محصولات خاصی همچون شیر های شاوری یا انواع شیر ظرفشویی شلنگدار به گونه ای طراحی شده اند که یک سری معایب خاص را نیز در خود جای داده اند. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم ترین معایب مربوط به این شیر را مشاهده نمایید.

خرابی محور های مکانیکی:

محور های مکانیکی شیر شاوری همواره در حال استفاده هستند. این مسئله در طولانی مدت منجر به خرابی و آسیب دیدگی آنها می شود.

تصویری از شیر ظرفشویی شلنگدار

طرحی زیبا ازشیر ظرفشویی شاوری در آشپزخانه

فرسوده شدن:

فرقی ندارد که شرکت های تولید کننده از چه مواد اولیه ای برای طراحی شیر شاوری استفاده کنند. در هر صورت این محصول بالاخره فرسوده می شود.

از دست دادن قابلیت حرکت روان:

گاهی اوقات این محصولات به خاطر استفاده بیش از حد می توانند قابلیت حرکت روان خود را از دست بدهند و به سختی حرکت کنند.

رسوب گرفتن:

متاسفانه رسوب گرفتن یک مشکل رایج برای شیر های آب در سراسر ایران به حساب می آید. استفاده از این محصول در طولانی مدت می تواند منجر به رسوب گرفتن آن شود.

معایب شیر شاوری

شیر آشپزخانه شلنگدار

امکان تعویض شلنگ در شیر شاوری وجود دارد؟

همانطور که در قسمت های قبل تر هم به این مسئله مهم اشاره کردیم، یکی از مهم ترین معایب استفاده از انواع شیر شاوری مربوط به شلنگ آنها است. این محصولات به گونه ای طراحی شده اند که قدرت عملکردی مطلوبی داشته و در دسته بندی های متنوعی هم به فروش می رسند. متاسفانه بالاخره پس از یک مدت زمان خاص شلنگ این محصول با آسیب مواجه شده و خراب می شود. در این شرایط چندین راه مختلف در جلوی پای کاربران قرار گرفته است: آنها یا باید نسبت به تعویض شیر اقدام کنند یا اینکه مشکلات شیر را رفع و آن را تعمیر نمایند. توصیه ما به شما استفاده از روش دوم است. چرا که شیر های شاوری قابلیت تعمیر داشته و پروسه مربوط به تعویض شلنگ این محصولات، یک پروسه سر راست و نسبتا ساده به حساب می آید. پس، در صورتی که شیر شاوری شما هم با یک سری مشکلات خاص همچون خرابی شلنگ مواجه شده است، شما به راحتی می توانید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید و مشکل را بدون پرداخت هزینه های سنگین حل کنید. فقط برای دنبال کردن پروسه تعمیر شما باید از خدمات بهترین تکنسین های ایرانی و مراکز تعمیراتی استفاده نمایید تا با مشکلی مواجه نشوید.

خرید شیرظرفشویی شاوری

خرید شیرظرفشویی شاوری

روش نصب شیرهای شاوری چگونه است؟

برای نصب شیر شاوری، افراد همواره باید از کارشناسان مجرب و تکنسین های حرفه ای استفاده نمایند. به کار گیری خدمات تکنسین های حرفه ای و مجرب به شما اجازه می دهد تا به راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی نسبت به نصب این شیر ظرفشویی اقدام کنید. ولی، همیشه استفاده از خدمات یک تکنسین ضروری نیست. در صورتی که شما با ساختار شیر های آشپزخانه آشنایی دارید و می توانید نسبت به نصب این محصولات اقدام کنید، فقط کافی است که آچار را بردارید و مراحل زیر را دنبال نمایید.

 • در ابتدا شما باید شیر سرد و گرم را مشخص کنید.
 • در مرحله بعد شما باید شلنگ های پیسوار را به سمت چپ و راست متصل کنید.
 • در مرحله بعد شما باید پیچ های رزوه را از سمت صاف آن در شیر متصل کنید.
 • شلنگ ها را از روی سینک و از داخل سوراخ ها عبور می دهیم و با دست مخالف آنها را نگه می داریم.
 • یک بست مخصوص را در قسمت زیرین شیلنگ و پیچ تمام رزوه نصب می کنیم.
 • شیر را به صورت کامل سفت می کنیم.
 • در مرحله بعد شلنگ چپ را به آب سرد و شلنگ راست را به آب گرم متصل می نماییم. در این مرحله مهره ها نباید خیلی سفت شوند.
 • حال نسبت به نصب شلنگ سوم از طریق دهانه شیر اقدام می نماییم.
 • در مرحله بعد باید یک وزنه مخصوص را در دهانه شلنگ سوم قرار دهیم و پیچ های آن را سفت کنیم.
 • در مرحله بعد سری پایینی را با کمی زور جا می اندازیم و متصل می کنیم.
 • در مرحله بعد سری شیر ظرفشویی را به سری بالای شیر متصل می نماییم.
 • در نهایت شیر را تست می کنیم و از عملکرد آن مطمئن می شویم.

انواع شیر ظرفشویی

نصب شیر ظرفشویی شلنگدار

نتیجه گیری

در این مقاله ما سعی کردیم تا شما را با چیستی و مهم ترین کاربرد های شیر شاوری آشنا کنیم. به صورت کلی، مدل ها و ساختار های مختلف شیر شاوری ابزار های کاربردی و مهمی به حساب می آیند که در دسته بندی ها و مدل بندی های متنوعی در بازار به فروش می رسند. این محصولات قدرت عملکردی خوبی داشته و شما خودتان می توانید نسبت به نصب آنها اقدام نمایید.