مقالات

شیر دوش توکار یا روکار؟ کدام بهتر است؟

شیر دوش توکار یا روکار؟ کدام بهتر است؟

آیا شما هم به دنبال خرید انواع شیر دوش توکار یا روکار هستید؟ حتما می دانید که در حال حاضر مدل های بسیار زیادی از این محصولات در بازار موجود بوده و هر کدام از این مدل ها نیز ویژگی های خاص و کلیدی را دارند. به صورت کلی، انتخاب میان دوش توکار یا دوش روکار فعالیت راحتی نیست. برای اینکه شما بتوانید انتخاب دقیقی داشته باشید، لزوما باید مزایا، معایب و ویژگی های هر کدام از این موارد را مد نظر خود قرار دهید. به خاطر داشته باشید که مدل ها و ساختار های مختلف شیر دوش توکار یا روکار هر کدام ویژگی های خاصی را در خود جای داده اند. امروز ما قصد داریم تا در مورد شیر دوش توکار یا روکار با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

شیر روشویی روکار

نمای از شیر روشویی روکار

نگاهی به انواع شیر دوش حمام

قبل از بررسی تخصصی تفاوت های موجود میان شیر دوش توکار یا روکار، بیایید تا به انواع شیر دوش حمام به صورت کلی نگاهی بیندازیم. به صورت کلی در حال حاضر مدل های بسیار زیادی از انواع شیر دوش در بازار موجود می باشد. انواع شیر دوش را می توان از جهت مختلفی مورد بررسی قرار داد. برخی از این محصولات از نظر ریزش آب زیر شاخه های خاصی را در خود جای داده اند. در حالی که برخی از آنها از نظر طراحی ویژگی های مفیدی دارند. در هر صورت، انتخاب بهترین و قوی ترین مدل های شیر دوش حمام مسئله ای مهم به حساب می آید که شما باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از محبوب ترین مدل های شیر دوش حمام از نظر موقعیت قرار گیری را مشاهده کنید.

شیر دوش توکار

تصویری از شیر دوش حمام

 • شیر دوش های ثابت

 همانطور که از نام این محصول پیداست، ثابت بوده و شما نمی توانید آن را تکان دهید. در صورتی که شما به دنبال یک شیر دوش ارزان قیمت ولی با دوام هستید، استفاده از این محصول نتایج مطلوبی را برایتان به همراه خواهد داشت. به خاطر داشته باشید که این محصول به عنوان قدیمی ترین نوع شیر دوش شناخته شده است.

شیر دوش با کیفیت

شیر دوش روکار با دوام

 • شیر دوش های نیمه ثابت

 شیر دوش های نیمه ثابت یا نیمه متحرک از جمله محصولات جدیدی هستند که به تازگی وارد بازار شده اند. این محصولات به اندازه مدل های ثابت طول عمر ندارند ولی شما می توانید آنها را در موقعیت های مختلفی به کار گیرید. به خاطر داشته باشید که این وسیله کاربردی هم به صورت ثابت نصب شده و هم قابلیت حرکت را در خود جای داده است.

شیر دوش توکار در حمام لوکس

شیر دوش توکار در حمام لوکس

 • شیر دوش های متحرک

از نظر موقعیت و نحوه قرار گیری، شیر دوش های متحرک آخرین محصولاتی هستند که ما قصد بررسی آنها را داریم. محصولات متحرک ویژگی های مثبت زیادی داشته و می توانند در موقعیت های مختلفی هم مورد استفاده قرار گیرند. این مدل از انواع شیر دوش طول عمر زیادی داشته و برای حمام های کوچک به راحتی مورد استفاده قرار می گیرند.

شیر دوش های متحرک

نوعی دیگری از شیر دوش توکار

شیر دوش توکار و روکار چه تفاوت هایی با هم دارند؟

حال که مباحث مقدماتی را پشت سر گذاشتیم، بیایید تا به سراغ مهم ترین و اصلی ترین تفاوت های شیر دوش توکار یا روکار برویم. همانطور که از نام این محصولات پیداست، یکی از آنها توکار بوده و یکی از آنها روکار می باشد. ولی این دو عبارت به چه معناست و ما چگونه می توانیم بهترین محصول را برای پروژه خود خریداری کنیم؟ در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم ترین تفاوت های شیر دوش توکار یا روکار را مشاهد کنید.

 1. قدمت:  اولین تفاوت شیر دوش توکار یا روکار مربوط به قدمت این محصولات است. مطمئنا شیرآلات روکار قدیمی تر هستند.
 2. طراحی: دومین تفاوت دوش توکار یا دوش روکار مربوط به طراحی این محصولات می باشد. محصولات توکار طراحی مدرن تری داشته و به روز تر هستند.
 3. کیفیت ساخت: کیفیت ساخت انواع شیر دوش توکار یا روکار تحت تاثیر عواملی همچون شرکت تولید کننده کم و زیاد می شود.
 4. قدرت عملکرد: از نظر اکثر افراد، انواع شیر دوش روکار قدرت عملکردی بهتری دارند. ولی تا به امروز تحقیق دقیقی در این مورد صورت نگرفته است.

تفاوت شیر دوش روکار یا توکار

فرق بین شیر دوش روکار با توکار

شیر دوش توکار و دوش روکار بهتر است در چه فضاهایی و تحت چه شرایطی مورد استفاده قرار بگیرند ؟

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که به صورت دقیق، شیر دوش توکار یا روکار باید در چه موقعیت هایی مورد استفاده قرار گیرند؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که موقعیت استفاده و نحوه استفاده از این محصولات مربوط به خود شما و طراحی داخلی خانه تان دارد. همانطور که گفته شد، شیر دوش های روکار قدیمی تر هستند. اکثر ما خاطرات زیادی را در دوران بچگی و در خانه مادر بزرگ و پدر بزرگمان داریم. اگر به آن خاطرات مراجعه کنید، متوجه می شوید که خیلی از این خانه از شیر های روکار استفاده می کردند. این شیر های قدیمی قدرت عملکردی مطلوبی داشته و شباهت های زیادی با شیر های روکار امروزی دارند. همه اجزای شیر های روکار قابل مشاهده هستند. در نتیجه، طراحی های سنتی یا غیر مینیمالیستی برای این محصولات نتایج بهتری را به همراه دارند. این در حالی است که انواع شیر دوش توکار برای طراحی های مدرن و مینیمالیستی مورد  استفاده قرار می گیرند. شیر دوش های توکار به گونه ای طراحی شده اند تا شما هیچ قسمت اضافی را در طراحی داخلی خانه تان مشاهده نکنید.

دوش توکار و دوش روکار

دوش حمام روکار

شیر دوش توکار یا روکار، از لحاظ قیمتی کدوم بهتر است؟

به خاطر داشته باشید که انواع شیر دوش توکار یا روکار از نظر قیمتی هم تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. هزینه نهایی که شما باید برای خرید دوش توکار یا دوش روکار پرداخت کنید ثابت نیست. عوامل زیادی هستند که می توانند قیمت نهایی هر کدام از این محصولات را کم و زیاد کنند. از جمله مهم ترین عواملی که قیمت شیر دوش توکار یا روکار را کم و زیاد می کنند، می توان به شرکت های تولید کننده، کیفیت ساخت این کالا، قدرت عملکردی آن و برند تولید کننده اشاره کرد. ولی هزینه ای که شما باید برای خرید شیرآلات توکار پرداخت کنید نسبتا بالا تر از شیرآلات روکار می باشد. شیر های روکار طراحی قدیمی تری داشته و شرکت های تولید کننده برای ساخت آنها نیازی به خلاقیت زیادی ندارند. در ضمن، نصب این محصولات هم راحت تر می باشد چرا که نصاب ها نیازی به نگرانی در مورد مشاهده شدن لوله ها ندارند. در عوض، محصولات توکار جدید تر بوده و شرکت های تولید کننده همواره باید از طرح های انتزاعی و زیبا برای ساخت آنها استفاده کنند. جدا از این مسئله، محصولات توکار باید از مواد اولیه بهتری هم ساخته شده باشند.

شیرآلات توکار

خلاقیت در شیر های دوش توکار

بررسی مزایا و مزیت استفاده از شیر دوش توکار

حال که مباحث پایه ای را پشت سر گذاشتیم، بیایید تا به مزایا و معایب انواع شیر دوش توکار یا روکار نگاهی بیندازیم. اولین محصولی که ما قصد بررسی آن را داریم، شیر های توکار هستند. بی شک استفاده از انواع شیر توکار می تواند مزایای زیادی را برای شما به همراه داشته باشد. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم ترین مزایای دوش توکار فوق العاده را مشاهده نمایید.

 • داشتن طراحی زیبا: طراحی های به کار رفته برای ساخت شیر دوش های توکار زیبا بوده و می توانند جلوه حمام شما را به صورت کامل تغییر دهند.
 • داشتن کیفیت ساخت بالا: محصولات توکار کیفیت ساخت بالا تری داشته و با استفاده از مدل ها و ساختار های مختلف این محصول، شما نگرانی در مورد تعویض یا تعمیر نخواهید داشت.
 • فضای بیشتر: شیر آلات توکار معمولا در داخل دیوار نصب می شوند. این مسئله هم باعث شده تا فضای حمام شما نسبتا آزاد باشد.
 • عدم ایجاد رسوب بر روی شیر: شیر دوش های توکار محصولات کاربردی هستند که با استفاده از بهترین فلزات و لایه های محافظتی تولید شده اند. این محصولات به راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی می توانند در برابر رسوب مقاومت زیادی از خود به نمایش بگذارند.

مزیت شیر دوش توکار

مزایای استفاده از دوش توکار

بررسی مزایا و دلایل استفاده از شیر دوش روکار

به خاطر داشته باشید که انواع شیر دوش روکار هم مزایای و معایب خاصی را در خود جای داده اند. با اینکه این محصولات قدمت ساخت زیادی دارند، ولی باز هم شما با خیال راحت می توانید مدل ها و ساختار های مختلف آن را در موقعیت های مختلف مورد استفاده قرار دهید. در لیست زیر شما می توانید چند مورد از مهم ترین مزایای شیر دوش روکار را مشاهد کنید.

 1. داشتن قیمت مناسب: انواع علم دوش روکار همراه با تعرفه ای مناسب و پایین در اختیار مشتریان قرار می گیرند. در نتیجه، شما با خیال راحت می توانید آن را به کار گیرید.
 2. نصب راحت: روندی که کارشناسان باید برای نصب شیر دوش های روکار طی کنند، ساده بوده و پیچیدگی های زیادی را نیز در خود جای داده است.
 3. تعمیر و نگهداری ساده تر: البته که این مدل از انواع شیر دوش روند تعمیر ساده ای داشته و برای تعویض آن هم شما نیازی به تهیه تجهیزات و ابزار های گران قیمت نخواهید داشت.

نصب آسان شیر دوش روکار

مزیت استفاده از شیر دوش روکار

دلیل استفاده بیشتر شیر دوش های توکار نسبت به روکار چیست؟

حتما تا به این قسمت متوجه شده اید که شیر دوش های توکار یا روکار، هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. ولی، دوش توکار یا دوش روکار، با یکدیگر نمی توانند مورد استفاده قرار گیرند. همین مسئله هم باعث شده تا اکثر افراد مجبور شوند تا فقط یکی را انتخاب کنند. تحقیقات نشان داده اند که استفاده از شیر دوش های توکار نسبت به محصولات روکار رایج تر است. حال یک سوال مهم مطرح می شود: علت این امر چیست؟ چرا کاربران باید نسبت به استفاده از محصولات توکار، بیشتر از محصولات روکار علاقه نشان دهند؟
در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که انواع شیر دوش توکار طول عمر بیشتری دارند. این محصولات زیبا تر بوده و شما با خیال راحت می توانید آنها را برای بهبود وضعیت حمام خود مورد استفاده قرار دهید. به خاطر داشته باشید که شیر دوش های توکار طراحی مینیمالیستی داشته و همین مسئله هم باعث شده تا خیلی از افراد نسبت به استفاده از آنها علاقه نشان دهند. در عوض، هزینه ای که شما باید برای خرید و نصب این کالا ها پرداخت کنید نسبتا بالا تر از دیگر مدل های شیر دوش است
.

نمای از شیر دوش توکار

نمای نزدیک از شیر دوش توکار

انتهای مطلب ...

همانطور که در مقاله امروز ما مشاهده کردید، انواع شیر دوش توکار یا روکار، محصولاتی کاربردی و با کیفیت به حساب می آیند که در دسته بندی های متنوعی روانه بازار خواهند شد. این محصولات قدرت عملکردی فوق العاده ای داشته و شما با خیال راحت می توانید آنها را در موقعیت های مختلفی هم مورد استفاده قرار دهید. لازم به ذکر است که مدل ها و ساختار های مختلف انواع شیر دوش توکار و روکار طول عمر مطلوبی هم دارند. پس، اگر شما هم به دنبال خرید یا استفاده از این محصولات هستید، باید در ابتدا مزایا و معایب آنها را مورد بررسی قرار دهید و سپس خرید خود را ثبت کنید. در آخر شما می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان فروش مجموعه لوکس سازان برای خرید انواع شیرآلات روکار و توکار بهره مند شوید.

کاربرد دوش روکار و دوش توکار

ویژگی دوش توکار