مقالات

توالت فرنگی ریملس چیست

توالت فرنگی ریملس چیست؟

با یک بررسی کوتاه در بازار لوازم بهداشتی ساختمان با انبوه مدل‌های توالت‌های فرنگی روبرو می‌شویم که هرکدام از انواع آنها دارای ویژگی‌های خاص خود هستند. توالت فرنگی ریملس نوع جدیدی از توالت‌های فرنگی است که می‌توان از آن به عنوان یک جهش در عرصة صنعت تولید توالت فرنگی یاد کرد.
نکتة بسیار مهم در طراحی و تولید توالت فرنگی ریملس در واقع حذف لبة بالایی توالت فرنگی و استفاده از سیستم فلاشینگ جدید در این نوع توالت‌ها می‌باشد. توالت فرنگی ریملس در واقع توالت فرنگی بدون لبه می‌باشد. در نگاه اول شاید وجود لبه برای مصرف کنندگان آیتم جذابی باشد، اما همین لبة بالایی مشکلات فراوانی ایجاد می‌کند که در ادامه شما را با آنها آشنا می‌کنیم
.

یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که در توالت‌های عادی یا لبه دار با آن مواجه می‌شویم دشواری تمیز کردن سطح داخلی این لبه می‌باشد. تقریباً هیچ ابزاری وجود ندارد که بتواند به طور کاملاً بهداشتی و بدون دشواری این لبه را تمیز کند. جرم و میکروب‌ها در سطح داخلی این لبه تجمع و منظرة زشتی ایجاد می‌کنند و همچنین باعث کاهش سطح بهداشت در سرویس بهداشتی می‌شوند. به طور کلی میکروب‌ها همواره در نقاط کنج و دور از دسترس به‌راحتی و به سرعت تکثیر می‌شوند. توالت فرنگی بدون لبه یا همان توالت فرنگی ریملس با حذف این لبه همه‌ی این مشکلات را رفع کرده است. نبود لبه در توالت ریملس باعث پیشگیری از تجمع جرم و میکروب می‌شود. همچنین سطح یک دست آن راحتی بسیار زیادی را هنگام تمیز کردن سطح داخلی توالت ایجاد کرده است.

توالت فرنگی ریملس

توالت فرنگی ریملس

انواع توالت فرنگی ریملس

 • توالت ریملس دو تکه

این نوع توالت ریملس از دو تکة مجزا تشکیل شده است. جزء دوم یعنی مخزن، چسبیده به کاسه در پشت آن نصب می‌شود.

 • توالت ریملس بک تو وال

در این نوع توالت‌ها برخلاف توالت‌های دو تکه، مخزن به داخل دیوار منتقل می‌شود که باعث زیبایی بیشتر و مدرن بودن فضا می‌شود. توالت بک تو وال به کاهش حجم اشغال شده از فضای سرویس بهداشتی نیز کمک می‌کند.

 • توالت ریملس وال هنگ

می‌توان گفت توالت فرنگی وال هنگ نوع پیشرفته‌تر توالت بک تو وال محسوب می‌شود. اکثر اجزاء این محصول در داخل دیوار قرار گرفته‌اند. خود کاسه نیز به کمک شاسی، روی دیوار و با فاصله از زمین نصب می‌شود. این نوع توالت به دلیل ظاهر مدرن و همچنین اشغال فضای کمتر، محبوبیت بیشتری را در بازار کسب کرده است.

تصویری از توالت فرنگی ریملس

تصویری از توالت فرنگی ریملس

استفاده از توالت فرنگی ریملس چه مزایایی دارد؟

همان‌طور که اشاره کردیم طراحی توالت فرنگی ریملس دارای تفاوت‌های اساسی با توالت فرنگی معمولی می‌باشد. طراحی منحصر به فرد کاسة بدون لبه و فلاشینگ بسیار کارآمد آن، باعث ایجاد یک سری مزیت قابل توجه در محصول شده است. در ادامه به بررسی این مزایا می‌پردازیم:

عدم تجمع میکروب و جرم

زوایای تند و دور از دسترس در لوازم بهداشتی ساختمان محل تجمع انواع میکرو بها می‌باشد؛ لذا در هنگام شستشو و تمیز کردن سطوح توالت فرنگی بایستی به طور ویژه به این مکان‌ها توجه شود. متأسفانه حتی با داشتن بهترین ابزار و صرف زمان زیاد، باز هم تمیز کردن کامل این لبه‌ها غیر ممکن است. لبة بالایی توالت فرنگی یکی از این محل‌ها است. ساختار خاص این لبه که برای گردش آب فلاش شده طراحی می‌شود، همواره یکی از مکان‌های مستعد برای رشد میکروب‌ها می‌باشد. توالت فرنگی ریملس با حذف این لبه باعث حذف کلی این مشکل شده است. در دستشویی فرنگی ریملس نه تنها حذف لبه باعث پیشگیری از تجمع جرم و میکروب می‌شود بلکه به طور کلی تمیز کردن سطح داخلی یک دست آن نیز به مراتب ساده‌تر از توالت فرنگی لبه دار می‌باشد.

مصرف کمتر آب

دستشویی فرنگی ریملس مصرف آب به مراتب کمتری نسبت به دستشویی فرنگی معمولی دارد. میزان آب مصرف شده در هر بار فلاش توالت فرنگی ریملس بسیار کمتر از توالت‌های معمولی است. این مزیت به‌خاطر سیستم خاص جت آب ایجاد شده در کاسه می‌باشد. به این صورت که جت‌های آب قوی ایجاد شده با حرکت افقی خود، سطح بیشتری را نسبت به توالت معمولی طی می‌کند و باعث تمیزی بیشتر سطح می‌شود. همچنین فشار بیشتر این جت آب‌ها باعث تمیزی بیشتر با مصرف آب کمتر می‌شود.

مصرف کم آب در توالت ریملس

دستشویی فرنگی ریملس

کاهش صدای ناشی از فلاشینگ آب

هر یک از ما تجربة فلاشینگ پر سرو صدای توالت‌های فرنگی لبه دار را داشته‌ایم. این صدا به‌خاطر عبور آب از لوله و کاسه و همچنین منافذ خروج آب داخل کاسة سرویس بهداشتی می‌باشد. عدم وجود لبه و همچنین نوع خاص سیستم فلاشینگ باعث شده تا آب با صدای کمتری از دستشویی فرنگی ریملس عبور کند. کاهش صدای عبور آب در هنگام استفاده از این محصول علاوه بر افزایش لذت استفاده از آن، موجب کاهش آزار سایر افراد حاضر در منزل می‌شود.

طراحی مدرن و زیبا

گرچه در اکثر موارد ظاهر بیرونی این محصول با توالت‌های دیگر تفاوت چندانی ندارد، اما به محض باز کردن درب رویی توالت فرنگی ریملس حس مدرنیتة ناشی از حذف لبه کاملاً مشهود می‌شود. همچنین عدم وجود لبه باعث کاهش محدودیت طراحان در ایجاد طرح‌های جدیدتر شده است.

مصرف کمتر مواد شوینده

به دلیل راحتی پاک کردن و همچنین عدم تجمع میکروب‌ها، به مقدار کمتری از شوینده‌ها برای پاک کردن دستشویی فرنگی ریملس نیاز خواهید داشت. این ویژگی علاوه بر کاهش هزینه‌ها به افزایش سلامتی شما نیز کمک خواهد کرد. زیرا استفادة زیاد از شوینده‌ها دارای عوارض پوستی و تنفسی در دراز مدت می‌باشد.

طرحی مدرن از دستشویی فرنگی ریملس

مزایا توالت فرنگی ریملس

آیا توالت فرنگی ریملس معایبی هم دارد؟

معمولاً مصرف‌کنندگان در مواجه با یک محصول جدید سعی در عیب جویی محصول می‌کنند. این نگاه به‌خاطر عدم اطمینان به هر محصول جدیدی می‌باشد و توالت فرنگی ریملس نیز از این قاعده مستثنی نیست. هرچند توالت ریملس جدیداً مورد توجه مصرف کنندگان واقع شده است اما به طور کلی مدت زیادی از عرضة این نوع توالت به بازار می‌گذرد.
شاید برایتان کمی اغراق آمیز به نظر بیاید ولی این محصول به معنی واقعی کلمه بدون نقص می‌باشد. تاکنون هیچ نوع بازخوردی مبنی بر وجود ایراد در این نوع توالت گزارش نشده است. بعضی از کاربران شاید نگران پاشش آب به بیرون از کاسه باشند. طراحان توالت فرنگی ریملس به این نکته توجه کرده و به تنظیم مناسب فشار آب فلاش تانک تأکید می‌کنند. به این صورت که اگر سطح آب موجود در مخزن در محدودة مناسب طبق راهنمای محصول باشد، فلاشینگ بدون ذره‌ای پاشش آب و با قدرت کافی انجام خواهد شد. ولی در صورتی که سطح آب مخزن توالت بیشتر از میزان استاندارد محصول باشد، فشار اضافی ایجاد شده ممکن است باعث پاشش کمی آب به بیرون شود.
 همواره با استفاده از دفترچة راهنمای محصول سطح آب مخزن را در وضعیت استاندارد قرار دهید. همچنین شما می‌توانید قبل از فلاشینگ اقدام به بستن درب دستشویی فرنگی ریملس کنید تا خیالتان از پاشش آب راحت شود. لذا شما با اطمینان کامل می‌توانید این محصول با کیفیت را برای منزل خود تهیه و از مزایای بی‌شمار آن بهره ببرید
.

معایب توالت فرنگی ریملس

نمونه ای از دستشویی فرنگی ریملس در سرویس بهداشتی

در زمان نصب توالت فرنگی ریملس چه موارد مهمی را باید رعایت کرد؟

هر کدام از انواع توالت فرنگی ریملس روش نصب خاص خود را دارند و لذا نکات نصب هر یک از آنها متفاوت می‌باشد. به طور کلی نصب این توالت‌ها با توالت‌های لبه دار یکسان است و تفاوت خاصی ندارد؛ لذا نکات نصب آن مشابه توالت‌های معمولی می‌باشد.

 1. رعایت فاصلة استاندارد توالت از دیوار و سایر لوازم مجاور آن
 2. حفظ فاصلة آن از دوش حمام برای کاهش آلودگی و لک پذیری توالت
 3. استفاده از سیستم تهویة مناسب در محل نصب
 4. عدم تغییر مسیر بیش از 45 درجه در لولة فاضلاب
 5. استفاده از لولة استاندارد با قطر مناسب
 6. قرارگیری توالت در دورترین نقطه نسبت به دوش
 7. استفاده از بوگیر با جنس مرغوب بسیار مهم می‌باشد
 8. اجرای اتصالات با دقت کافی و با استفاده از قطعات مرغوب برای جلوگیری از نشت آب

موارد مهم دیگری نیز وجود دارند که شما می‌توانید در کاتالوگ محصول آنها را مطالعه کنید و یا با ارتباط با کارشناسان ما اطلاعات لازم را به دست آورید.

نصب توالت فرنگی ریملس

برسی نکات نصب توالت فرنگی ریملس

آیا نصب توالت فرنگی ریملس حتماً باید توسط نصاب انجام شود؟

همان‌طور که گفته شد نصب توالت فرنگی ریملس با توالت فرنگی معمولی تفاوت خاصی ندارد. اگر تجربة کافی در زمینة نصب توالت فرنگی دارید می‌توانید این مدل توالت را نیز نصب کنید. ولی نباید از این نکته غافل شد که این کار بسیار حساس و نیازمند دقت و تجربه کافی می‌باشد. وجود نشتی در لوله‌ها و یا اتصالات آن می‌تواند باعث بروز خسارات جبران ناپذیری شود.
همانطور که قبلا گفته شد، دستشویی فرنگی ریملس انواع مختلفی دارد که نصب هر کدام از آنها روش خاص خود را دارد. سه نوع از این محصول عبارت‌اند از توالت فرنگی ریملس دو تکه، بک تو وال و وال هنگ.

 • نصب دستشویی فرنگی ریملس دو تکه نسبت به دو نوع دیگر ساده‌تر می‌باشد. اما باز هم بایستی از فرد باتجربه در این زمینه استفاده گردد.
 • نصب دستشویی فرنگی ریملس بک تو وال و مخصوصاً وال هنگ به دلیل اتصالات داخل دیوار و شاسی مخصوص وال هنگ دارای پیچیدگی بیشتری می‌باشد و لذا استفاده از نصاب با تجربه را واجب می‌سازد.

چگونگی نصب توالت فرنگی

نحوه نصب توالت فرنگی ریملس

نتیجه:

اگر قصد ساخت و یا بازسازی ساختمان دارید قطعاً توالت فرنگی ریملس می‌تواند بهترین انتخاب شما باشد. وجود ویژگی‌های کیفی و کمی مثبت این محصول، آن را با توالت‌های معمولی متمایز می‌سازد. مصرف آب کمتر سهولت پاک‌سازی و سطح بهداشتی بالای این محصول دلایل کاملاً روشنی برای حصول اطمینان از ارزش بالای توالت فرنگی ریملس به عنوان یک محصول مدرن می‌باشند. گذشته از این ها طراحی ظاهری متنوع دستشویی فرنگی ریملس می‌تواند جوابگوی سلیقة هر مشتری سخت پسندی باشد.